FOTOGRAFIA ŚLUBNA- OFERTA


Poświęcacie mnóstwo czasu i środków, żeby zorganizować ten dzień perfekcyjnie.  Wybieracie najpiękniejszą suknię ślubną i garnitur, dogrywacie plan całego dnia, dekorujecie kościół i lokal weselny- każdy szczegół macie dopracowany. Rodzina i przyjaciele zjechali się niejednokrotnie z dalekich stron. Emocje udzielają się każdemu. 

Te właśnie emocje, te małe rzeczy, tak istotne, a tak często pomijane przez fotografów są dla mnie najważniejsze.

Dobre zdjęcia to te, które oddadzą klimat, jaki towarzyszy najważniejszym chwilom w życiu. Oglądając je po wielu latach wzruszycie się tak jak w  dniu Waszego ślubu.

 

Wybranie odpowiedniej obsługi fotograficznej pozwoli Wam cieszyć się chwilą i skupić na sobie.

Wspomnienia bywają ulotne.

Zdjęcia zostaną na zawsze.

OFERTA- FOTOGRAF ŚLUBNY RZESZÓW

SESJA
Narzeczeńska

SESJA NARZECZEŃSKA

 

Sesja zdjęciowa w plenerze

 przed ślubem

świetna okazja do poznania się

oswajacie się z obiektywem 

zdjęcia możesz wykorzystać

np. do zaproszeń, 

czas trwania sesji: około 2 godzin

1 lub 2 miejsca na zdjęcia

REPORTAŻ
Ślubny

Pełny reportaż dnia ślubu

 • przygotowania

 • ślub

 • wesele

SESJA
Plenerowa

Sesja zdjęciowa w plenerze

świetna okazja do poznania się

oswajacie się z obiektywem 

zdjęcia możesz wykorzystać

np. do zaproszeń, 

Moja praca to pełna obsługa fotograficzna dnia ślubu: od przygotowań do oczepin włącznie oraz sesja plenerowa

w inny dzień. Działam głównie na terenie miasta Rzeszów i w jego okolicach, ale dojadę tam, gdzie mnie potrzebujecie- nawet na drugi koniec Polski. 

PEŁNY REPORTAŻ DNIA ŚLUBU ORAZ PLENER ŚLUBNY W INNY DZIEŃ:

 • Przygotowania Państwa Młodych

 • Ślub w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego

 • Wesele w lokalu weselnym do godziny 1:00

 • Sesja plenerowa w inny dzień (możliwy jest również plener zagraniczny)

OTRZYMUJECIE ODE MNIE:

 • 250 najlepszych, wyselekcjonowanych i starannie obrobionych zdjęć- są to zdjęcia, które się nie powtarzają, są na swój sposób wyjątkowe. To zdjęcia, które budują historię całego dnia ślubu, z nich wybierzecie te, które będziecie chcieli umieścić w swoim albumie. Tutaj zawarte są również najlepsze zdjęcia z sesji plenerowej.
   

 • + 300-400 zdjęć dodatkowych (również obrobionych kolorystycznie), to pozostałe również wartościowe zdjęcia, które dopełniają reportaż ślubny, w tym zdjęcia z rodziną.

 • Zdjęcia cyfrowe (pendrive) otrzymacie w dwóch wersjach plików:

  • pełna rozdzielczość, najwyższa jakość- do wywołania odbitek, nawet w dużych formatach

  • rozdzielczość i profil kolorystyczny przystosowane do udostępnienia w  social mediach takich jak Facebook czy Instagram.
    

 • Dodatkowo utworzę galerię internetową, na stronie do udostępnienia znajomym, z możliwością pobrania zdjęć na komputer- będziecie mogli udostępnić te zdjęcia znajomym, czy rodzinie nawet na drugim krańcu świata i to w mgnieniu oka :)

 • Piękny, stylowy i solidny album ślubny z możliwością wyboru formatu, koloru i materiału z jakiego wykonana jest okładka oraz ilości stron. Album ze zdjęciami ślubnymi to piękna pamiątka, która zostanie z Wami na lata. Najwyższej jakości wydruki na świetnym papierze fotograficznym oraz staranność z jaką są wykonywane albumy, to gwarancja, że zdjęcia będą prezentowały się wspaniale przez wiele lat. 

 
 • Dojazd w odległości do 50 km od miasta Rzeszów jako fotograf ślubny gratis :)

DODATKOWE OPCJE I USŁUGI

 • Sesja narzeczeńska- poznamy się jeszcze przed Waszym ślubem

 • Poprawiny- jeśli jednodniowe wesele to dla was za mało :)

 • Dodatkowe piękne albumy fotograficzne dla rodziców

 • Odbitki w różnych formatach na najlepszym papierze fotograficznym

 • Fotoobrazy w dużych rozmiarach

Jeżeli potrzebujecie innych usług nie wymienionych w tej ofercie, lub jeśli chcecie wprowadzić zmiany do oferty lub koncepcja Waszego ślubu odbiega (nawet znacząco) od pewnego standardowego schematu- skontaktujcie się ze mną, opiszcie swoje potrzeby, wspólnie ustalimy warunki optymalnej współpracy.

WYŚLIJ DO MNIE ZAPYTANIE

Korzystając z tego formularza, możecie zapytać, czy mam wolny termin oraz zostawić mi wszelkie ważne dla Was i dla mnie informacje. To ułatwi nam współpracę od samego początku. Wysłanie zapytania nie zobowiązuje do niczego 

 

Dzięki za przesłanie zapytania, a teraz czekajcie cierpliwie na odpowiedź ode mnie :)

Dodatkowe opcje kontaktu.

 

telefon:

502 131 468

e-mail:
dorian.kapiszewski@gmail.com

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

(i moje odpowiedzi)

Czy musimy się spotkać przed ślubem? Czy możemy zarezerwować termin na odległość?

Bardzo chciałbym się z Wami spotkać zanim podpiszemy umowę. Chcę Was poznać, porozmawiać z Wami, dowiedzieć się jakie macie oczekiwania, oraz omówić szczegóły naszej współpracy. Jeżeli mieszkamy od siebie w sporej odległości lub jeżeli z innych przyczyn nasze spotkanie nie będzie fizycznie możliwe- spotkajmy się na Skype czy innym Messengerze :). Wszelkie inne formalności możemy załatwić na odległość.

Czy ustalasz z nami jakieś szczegóły przed dniem ślubu?

Oczywiście! Zawsze chcę dobrze przygotować się do pracy. Na tydzień/dwa przed ślubem podeślę Wam ankietę do wypełnienia, gdzie wypytam o wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu tego dnia. Adresy, orientacyjne godziny oraz inne ważne informacje. Kilka dni przed ślubem zdzwonimy się, aby umówić już dokładny plan działania. Najtrudniejsze jest zazwyczaj ustalenie planu przygotowań. Jeżeli przygotowania odbywają się osobno weźcie pod uwagę to, żebym zdążył zrobić zdjęcia u Panny Młodej i Pana Młodego.

Jak długo fotografujesz w dniu ślubu?

Przyjeżdżam do Was o takiej godzinie, żeby na spokojnie zrobić zdjęcia przygotowań. Chcę podjechać do Pana Młodego, zanim zacznie zakładać garnitur. Później staram się dotrzeć do Panny Młodej, żeby złapać kilka zdjęć podczas makijażu. Was proszę o to, abyście przy planowaniu dnia ślubu, uwzględnili czasy dojazdu tak, żebym wszędzie zdążył. Dwa-trzy dni przed ślubem skontaktuję się z Wami aby ustalić już szczegółowy plan. Pracę kończę po oczepinach lub innym zwyczaju o analogicznym znaczeniu, ale nie dłużej niż do godziny 1:00. Przy układaniu planu wesela, weźcie to pod uwagę, tak aby wszystkie atrakcje weselne odbyły się wcześniej.

Jeżeli plan Waszego wesela mimo wszystko zawiera jakieś szczególne momenty w godzinach późniejszych, mogę zostać dłużej- poinformujcie mnie o tym fakcie wcześniej.

 

Czy zrobisz zdjęcie każdej osobie na weselu? Czy na naszych zdjęciach będą wszyscy członkowie rodziny?

Z uwagi na charakter dnia ślubu, nie jestem w stanie zagwarantować Wam, że każdy gość będzie na zdjęciach. Najwięcej zdjęć zawsze mają te osoby które są najbardziej aktywne. Staram się zawsze wyłapać emocje- momenty radości i wzruszenia. Osoby, które ich nie kryją, siłą woli są na wielu zdjęciach. Staram się również dowiedzieć, które osoby mogą mieć duże znaczenie dla Was i staram się zrobić im więcej ujęć. Pamiętajcie jednak, że ja nie znam wszystkich Waszych gości. Jeżeli wyraźnie widzę, że osoba której robię zdjęcie, niekoniecznie chce na nim być lub przez całe wesele unika aktywności to zapewne nie trafi do puli zdjęć, którą Wam oddaję.

Czy musimy się jakoś specjalnie zachowywać gdy robisz nam zdjęcia?

Absolutnie nie! Po prostu bądźcie sobą i żyjcie tym dniem, a mi pozwólcie być z boku i nie zwracajcie na mnie szczególnej uwagi. Najważniejsze jest to żebyście się wyluzowali i dali się ponieść emocjom. To jeden z najważniejszych dni Waszego życia.

Ja postaram się wtopić w otoczenie na ile to możliwe.

Czy robisz zdjęcia pozowane z rodziną i przyjaciółmi?

Jeżeli chcecie mieć zdjęcia pozowane/formalne to je Wam oczywiście z miłą chęcią zrobię. Postarajcie się wybrać najważniejsze dla Was osoby, tak żeby ta sesja nie trwała dłużej niż 10-20 minut. Zdjęcia możemy zrobić wewnątrz lokalu, lub jeśli pogoda i otoczenie dopisze, na zewnątrz.

Jak długo fotografujesz podczas ślubu?

W dniu ślubu jestem z Wami od przygotowań (przeważnie przyjeżdżam na miejsce około godziny 11-12, a w lokalu jestem do godziny 1:00. Jest możliwość przedłużenia mojej pracy, ale w zasadzie cały materiał mam gotowy przed oczepinami. Jeżeli chcecie abym został dłużej najlepiej dajcie mi znać jeszcze przed weselem.

W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia?

Zdjęcia otrzymacie ode mnie w formie cyfrowej. Najpierw przygotuję galerię internetową do łatwego przeglądania zdjęć w komputerze i na komórkach. W ten sposób najszybciej będziecie mogli pokazać swoje zdjęcia rodzinie i gościom- nawet jeżeli mieszkają na drugim końcu świata. Pliki w pełnej rozdzielczości będziecie mogli pobrać z chmury, na dysk Waszego komputera.

Wraz z albumem ślubnym otrzymacie też elegancki pendrive.

Jeżeli będziecie chcieli za dodatkową opłatą wywołam również odbitki- do wyboru macie rozmiar ilość oraz papier.

Jest możliwość przygotowania również albumów dla rodziców, fotobrazów, minialbumów dla gości i innych dodatków.

Jak będzie wyglądał nasz album?

Tak jak sobie wymarzycie! Jest możliwość wyboru rodzaju i koloru okładki, ilości rozkładówek oraz formatu. Zdjęcia wybieracie sami, ale możecie również zdać się całkowicie na mnie- zarówno w wyborze zdjęć jak i wykończenia albumu. Albumy zamawiam u sprawdzonego wykonawcy- są doskonałej jakości. Projekt układu zdjęć wewnątrz robię sam.

Po ślubie lub po sesji plenerowej omówimy szczegóły dotyczące Waszego albumu ślubnego.

Mamy na weselu kamerzystów. Nie będziecie sobie nawzajem przeszkadzać?

Jeżeli to profesjonalni filmowcy to na pewno dogadamy się tak, żeby sobie nawzajem nie przeszkadzać. Proszę tylko to aby Wasi goście nie podchodzili w okolice ołtarza z telefonami lub kamerami. 

 

W naszym kościele jest ciemno- czy to źle?

Korzystam z profesjonalnego sprzętu, który nawet w ciemnych lokalizacjach spisuje się dobrze. Większe znaczenie ma dla mnie rozkład światła w kościele niż jego ilość. Ogólnie mówiąc z oświetleniem bywa różnie, ale potrafię pracować w każdych warunkach. 

 

Jak długo będziemy czekać na gotowe zdjęcia?

Gotowe zdjęcia oddaję w czasie około 3 miesięcy. Jeżeli zastanawiacie się dlaczego to tyle trwa to w skrócie Wam odpowiem. Ze ślubu przynoszę około 3000-5000 zdjęć. Samo zgranie plików zajmuje cały dzień. Kolejnym etapem jest przejrzenie materiału i tzw. selekcja. Bardzo ciężko zrobić to za jednym zamachem- jest to długotrwały proces w którym wybieram najlepsze zdjęcia. Czasami wybór jest trudny. Później wybrane zdjęcia obrabiam kolorystycznie i jeżeli potrzeba retuszuję. Każde zdjęcie które Wam oddaję jest poddane szczegółowej obróbce. Czasami obróbka jednego trwa 3 minuty, a czasami 30… Później układam zdjęcia w odpowiedniej kolejności, tak aby tworzyły spójną całość. Zanim wyeksportuję je do plików finalnych muszę je doszlifować. Staram się jak najszybciej oddać gotowe zdjęcia, ale pamiętajcie, że jest to skomplikowany proces wymagający czasu, aby efekt końcowy mógł Was zaskoczyć.
 

Czy sesja plenerowa odbywa się w dniu ślubu czy w inny dzień? 

Możemy zrobić krótką sesję plenerową w dniu ślubu, o ile bliskie otoczenie lokalu będzie sprzyjające. Nie chcę was jednak zabierać gościom w czasie wesela. Wy myślicie wtedy o tym czy goście się dobrze bawią, ja czuję dodatkowy stres związany z tym, że mamy mocno ograniczoną ilość czasu. Zdecydowanie wolę pojechać z Wami na sesję plenerową w inny dzień. Bez pośpiechu, z czystym umysłem i w takie miejsce jakie sobie wymarzycie. Będziemy mieli kilka godzin do dyspozycji co pozwoli nam na dopracowanie zdjęć.  Koniecznie powiedzcie mi w jakim klimacie chcielibyście mieć sesję ślubną. 

Gdzie możemy zrobić sesję plenerową?

W zasadzie wszędzie gdzie sobie wymarzycie i gdzie będzie to legalne. Sesja plenerowa w Rzeszowie? w Warszawie? w Tatrach czy Bieszczadach, w lesie czy w polu, w mieście czy w skansenie. Sesja ślubna może się odbyć w wielu różnych miejscach. Wybór należy do Was. Pomyślcie odpowiednio wcześniej o tym gdzie i kiedy chcielibyście mieć zdjęcia- w przypadku niektórych miejsc, trzeba mieć specjalne pozwolenie, na fotografowanie w celach komercyjnych. 


Plener zagraniczny?

W Chorwacji, Budapeszcie,  a może na Seszelach lub na Islandii? Jestem otwarty na Wasze propozycje. Nie boję się wyzwań i uwielbiam podróżować. Łatwo odnajduję się w miastach jak i na odludziu. Odwiedziłem już wiele krajów i w każdym miałem ze sobą aparat. Płynnie mówię po angielsku i bezproblemowo dogaduję się z tubylcami :).  Zasada jest prosta, gdzie będziecie chcieli pojechać, pojadę z Wami. Jedyna zasada jest taka, że pokrywacie koszty wyjazdu czyli transport, zakwaterowanie i wyżywienie. 

Czy dojazd jest dodatkowo płatny? Jak daleko dojeżdżasz?

W obrębie 50 km od Rzeszowa nie pobieram dodatkowych opłat za dojazd. Jeśli mam dojechać powyżej 150 km od Rzeszowa, proszę Was również o pokrycie kosztów noclegu. 

Nie ma górnej granicy odległości jaką mogę pokonać. Dojadę tam gdzie mnie potrzebujecie.

Czy masz pozwolenie na fotografowanie w kościele?

Tak, ukończyłem specjalny kurs oraz posiadam legitymację wydaną przez Kurię uprawniającą mnie do fotografowania w kościele podczas uroczystości. Zawsze przed rozpoczęciem uroczystości przedstawiam się osobie prowadzącej ceremonię. Was proszę o to, żebyście już w momencie ustalania szczegółów takich jak termin ślubu porozmawiali z księdzem i poinformowali go, że będzie obecny profesjonalny fotograf.

Jakim aparatem fotografujesz?

Bardzo dobrym :). A tak na poważnie, aktualnie fotografuję Nikonami do których podpinam wysokiej klasy obiektywy. Nie ma to jednak znaczenia jakiej firmy aparat mam, ważne że to sprzęt z wysokiej półki, przeznaczony do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych i niezawodny.

Czy masz zapasowy aparat? Co jeśli aparat się zepsuje w trakcie ślubu? Czy nasze zdjęcia są bezpieczne?

Zawsze na ślubie mam ze sobą przynajmniej dwa aparaty, i trzeci w zapasie. Korzystam ze sprzętu wysokiej klasy, który jest bardzo solidny, ale jednak są to skomplikowane urządzenia, które mogą ulec awarii podczas fotografowania. Dlatego zawsze mam pod ręką zapas. W każdym aparacie mam dwie karty pamięci- robiąc zdjęcie zapisuje się ono na dwóch kartach jednocześnie. W przypadku awarii jednej z nich mam kopię zapasową na drugiej. Po wyjściu z kościoła wymieniam zestaw kart pamięci we wszystkich aparatach. Kiedy wracam po całym dniu do domu od razu zgrywam cały materiał na dysk komputera i robię kopie zapasową na dyskach zewnętrznych. Do czasu oddania zdjęć mam cały czas przynajmniej dwie kopie surowych zdjęć.

Do tej pory nie miałem jeszcze przypadku awarii podczas fotografowania, ani takiego w którym byłbym zmuszony korzystać z kopii zapasowej plików. Zawsze jednak jestem na taką sytuację przygotowany.

MOJA GŁÓWNA LOKALIZACJA TO RZESZÓW I OKOLICE ALE....

......dotrę tam, gdzie mnie potrzebujesz (serio wszędzie)

Mieszkam w okolicach miasta Rzeszów, ale mam samochód i prawo jazdy : - ) Nie boję się latać samolotem, a w zegarku mam kompas! Sam już nie wiem w ilu krajach byłem i w żadnym się nie zgubiłem. 

Rzeszów? Dębica? Przemyśl? Kraków? Warszawa? Londyn? Seszele? You name it- I'll go there

Dojazd do 50 km od miasta Rzeszów, jako fotograf ślubny GRATIS

O MNIE   |   ZDJĘCIA ŚLUBNE   |   PORTFOLIO   |   KONTAKT

DORIAN KAPISZEWSKI FOTOGRAFIA

Fotografia Ślubna Rzeszów | Dębica | Pilzno | Sanok | Jarosław | Przemyśl | Cała Polska
Fotografia Okolicznościowa, Eventowa, Sportowa, Produktowa, Biznesowa, Krajobrazowa, Architektury, Portret

 

dorian.kapiszewski@gmail.com | 502131468