top of page

Fotografia sportowa, Akrobatyka w kuli wodnej

Z Celiną Małek i Wiktorią Wilk z Acrobatic Duo współpracowałem już wcześniej, przy okazji zdjęć w centrum Rzeszowa oraz podczas zawodów akrobatycznych w Łańcucie. Bardzo miło wspominam tę współpracę z kilku powodów. Dziewczyny nie boją się obiektywu, wiedzą jakich zdjęć potrzebują, są znakomicie przygotowane wizualnie i technicznie. Ostatnim razem miały na sobie nowe stroje specjalnie przygotowane pod sesję, dopracowany makijaż i świetny humor :). Ich poziom sportowy to klasa sama w sobie, umiejętności artystyczne zachwycają!

Kiedy więc zapytały, czy nie zrobiłbym im zdjęć akrobatycznych w kuli wodnej, nie zastanawiałem się ani chwili! Kula wodna to taka, w zasadzie szklana, przeźroczysta wanna napełniona wodą. Wanna do której można wskoczyć wychlapując efektownie wodę dookoła. Na jej krawędziach wykonuje się też różne "figury" akrobatyczne. Całość składa się na wspaniałe show, które zachwyci każdego. Aktualnie kula stoi w Folwarku Cyziówka w Kamionce pomiędzy Dębicą, a Rzeszowem, tam też się umówiliśmy na zdjęcia.

Pomyślałem, że najlepiej będzie zrobić zdjęcia wieczorem i po zmroku. Zanim zaszło słońce, zrobiliśmy kilka "standardowych" zdjęć prezentujących sylwetki akrobatek. Prawdziwa "zabawa" zaczęła się jednak po zmroku. Do oświetlenia skorzystałem z dwóch lamp błyskowych wyzwalanych radiowo. Jedną podświetlałem kulę od spodu, żeby uzyskać ciekawy efekt "świecącej kuli", drugą zaś oświetlałem Celinę i Wiktorię z daleka. Lampa oświetlająca kulę od spodu "zarysowywała" też sylwetki dziewczyn "odcinając" je od tła. Przy każdej zmianie układu na kuli trzeba było też zmieniać ustawienie oświetlenia. Na szczęście mam wysokiej klasy aparat fotograficzny, więc spisywał się świetnie nawet w niemal kompletnej ciemności.


Zdjęcia zakończyliśmy grubo po 23! Na zewnątrz temperatura już mocno spadła, więc tym bardziej podziwiam dziewczyny za wytrzymałość.


Mam nadzieję, że to nie ostatnia okazja współpracy z dziewczynami z Acrobatic Duo, Was zapraszam do przeglądnięcia zdjęć z tej sesji.


Zapraszam do skorzystania z moich usług w dziedzinie fotografii sportowej. Jeżeli pasjonujesz się jakąś dyscypliną sportową, jesteś zawodnikiem/ zawodniczką lub po prostu jesteś aktywny i potrzebujesz wysokiej jakości zdjęć- napisz do mnie!
bottom of page