top of page

Otwarcie Urban Lab w Rzeszowie

Inicjatywy tego typu to według mnie kierunek, w którym powinny podążać miasta nie tylko takie jak Rzeszów. Urban Lab to miejsce, w którym firmy, uczelnie, organizacje, a nawet pojedynczy obywatele, mogą wspólnie podejmować działania, aby wszystkim mieszkańcom żyło się lepiej. To inwestycja w nowe technologie integrująca, różne środowiska w jednym celu- opracowanie technologii i rozwiązań pozwalających lokalnym społecznościom żyć wygodniej, tworzyć nowe miejsca pracy i dbać o środowisko.

O koncepcji Laboratorium Miejskiego opowiadał między innymi Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz Lesław Leśniak, dyrektor Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej Rzeszowa. Podczas wydarzenia prezentowane były zagadnienia związane z utworzeniem Przestrzeni Urban Lab w mieście Rzeszów, szansami jakie to za sobą niesie nie tylko w obrębie Rzeszowa, ale również całej Doliny Lotniczej.


Imprezę uświetnił występ artystyczny młodej wokalistki z rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej. Słodki poczęstunek zapewnił Hotel i Restauracja Zacisze.

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć w galerii poniżej.Σχόλια


bottom of page