top of page

Sesja biznesowa. Jak się do niej przygotować?


Kobieta w biznesowym żakiecie siedzi przy biurku

Postawmy sprawę jasno: sesja biznesowa to jest wyzwanie. Niektórym na samą myśl o pozowaniu robi się słabo. Jednak często korporacyjna rzeczywistość wymaga od nas pewnych ustępstw - pokazać się z jak najlepszej strony przed obiektywem.

Statystyczny „Kowalski” obawia się, że nie podoła sesji biznesowej. Jednak ten sam „Kowalski” może ów problem obejść, korzystając z paru sprytnych wskazówek, o czym poniżej :)Dla kogo jest sesja biznesowa?


Mężczyzna w garniturze i biznesowej pozie na szarym tle

Fotografia wizerunkowa nie jest zarezerwowana tylko dla biznesmenów najwyższego szczebla. Zdjęcia biznesowe może zrobić sobie każdy, kto chce zaprezentować siebie lub/i swoją firmę w konkretnym wydaniu. Wszystko zależy od kontekstu i rodzaju preferowanych zdjęć oraz jaki przyświeca temu cel.


Sesja biznesowa to nie jest jedynie bodziec do zmiany pracy, nie musi kojarzyć się tylko z pisaniem CV na nowo. Często jest to odświeżenie wizerunku pracownika, posiadającego stałą pracę. Wiedząc jak jest z planowaniem zmiany pracy, przeważnie nie znajdujemy jej wtedy, kiedy szukamy :) Odświeżone zdjęcie na takich profilach zawodowych jak LinkedIn, Goldenline czy Facebook to dobry ruch w kierunku wiarygodności i aktualności wizerunkowej.


Często też błędnie zakładamy, że portret biznesowy to klasyczny, formalny wizerunek, który musi wpasować się w normy korporacyjne. Owszem, jest tak, że większe firmy i korporacje wręcz wymagają takiej wizytówki, jednak w mniejszych firmach często odchodzi się od tego typu zdjęć. Lifestylowe portrety wizerunkowe również istnieją, a liczba ich „followersów” stale rośnie :)Sesja biznesowa: ważne wskazówki


Profesjonalny fotograf

Profesjonalne studio fotograficzne w siedzibie klienta

Nie jest istotne jaki rodzaj zdjęcia biznesowego wybierzecie: formalny czy lifestyle'owy, ważne jest, aby sesję wykonał profesjonalny fotograf. Doświadczenie, jakie posiada zawodowiec pozwoli na uniknięcie błędów i niedociągnięć podczas sesji.

Nie czarujmy się - zapewne wielu z Was próbowało wykonać zdjęcie do CV na białej ścianie w salonie. I ok, pewnie też wyszło, ponieważ biała ściana jest wdzięczna większości niepozującym, początkującym biznesmenom :).

Warto jednak oddać się w ręce profesjonaliście, który sprawi, że światło będzie inaczej świecić, a białą ścianę czasem warto zamienić na coś innego.Ubiór

Uśmiechnięty mężczyzna w czarnej bluzie pozujący do sesji biznesowej na szarym tle

Oczywiście, że ubiór jest ważny. Styl odzwierciedla osobowość, nadaje charakteru i chcąc nie chcąc - trochę Ci „dokłada” cech osobowościowych. Wszystko zależy od tego jaka jest grupa docelowa, jakie są Twoje założenia. Garnitur, biała koszula czy spódnica za kolano świetnie odnajdą się w korporacji lub dużej firmie. Swoboda i luz to opcja dla tych osób, których interesuje praca w firmach o luźnej polityce i strukturze.Fryzura i makijaż

Uśmiechnięta kobieta z biznesowym makijażem i kręconymi włosami stoi na szarym tle ubrana w biznesowy outfit
Sesja biznesowa Rzeszów

Wbrew pozorom ten akapit nie jest dedykowany tylko kobietom. Nienaganna fryzura jest wymagana u obu płci, warto poświęcić parę minut na schludne uczesanie.


Drogie Panie, zróbcie makijaż do sesji biznesowej.

Drodzy Panowie, pomyślcie o makijażu do sesji biznesowej.

Oczywiście oba przypadki różnić się będą paletą barw wykonanego makijażu oraz ilością czynności wykonywanych na twarzy. Jednak warto zastanowić się nad profesjonalną makijażystką, która wydobędzie naturalne piękno każdej fotografowanej osoby. Taka osoba będzie obiektywna, sprawi, że spojrzenie u Pań będzie głębsze, a światło nie onieśmieli błyszczącej cery u Panów.


Pozowanie do zdjęć

Przystojny mężczyzna w niebieskiej koszuli stoi w biznesowej pozie

Ten punkt doskonale pokazuje jak ważna jest rola profesjonalnego fotografa podczas sesji biznesowej. Nie bój się uśmiechać, a jeśli zrobisz to nienaturalnie, to zawodowy fotograf sprawi, że poczujesz się pewniej i bezpieczniej. Kiedy jest chemia pomiędzy pozującym a fotografem, nie ma możliwości, aby zdjęcie nie wyszły :) Pozy do sesji zdjęciowej biznesowej nie są trudne, z pewnością jest to jeden z pierwszych łatwiejszych kroków z wyprawy po nowe doświadczenia zawodowe.


Biznesowa sesja fotograficzna z pewnością przyda się tym wszystkim, którzy pragną, aby ich kariera zawodowa nie rozwijała się przypadkowo. Profesjonalnie wykonane zdjęcie biznesowe to często klucz do sukcesu, dlaczego zatem nie pomóc otworzyć drzwi TYM kluczem?Zobacz ofertę sesji wizerunkowych:Profesjonalne zdjęcie biznesowe kobiety w Rzeszowie


Comments


bottom of page