top of page

FOTOGRAF NA CHRZEST RZESZÓW

Okolicznościowe-0042-10-09-17.jpg

Chrzest to pierwszy Sakrament

 ważne wydarzenie w rodzinie. To też często pierwsza okazja do spotkania się rodziny z nowym jej członkiem. To również często pierwsza okazja, do zrobienia zdjęć dziecku lepszych niż tych które rodzice robili do tej pory smartfonem ;). Zdjęcia z Chrztu wykonane przez profesjonalistę będą towarzyszyć rodzinie przez całe życie. Na pewno biorąc do ręki swoje zdjęcie gdy miało się kilka miesięcy na Waszych twarzach pojawia się uśmiech. Takie zdjęcia mają szczególną wartość sentymentalną i każdy kto je ma trzyma je w szufladzie razem z innymi ważnymi zdjęciami z całego życia.

Zdjęcia z chrztu są ważne..

Fotografia Chrztu może obejmować jedynie zdjęcia w kościele w czasie sakramentu, ale może też obejmować wizytę w domu przed wyjazdem do kościoła, jak również zdjęcia w lokalu na tradycyjnych chrzcinach- przyjęciu dla rodziny i znajomych.. Mogę uczestniczyć jako fotograf na każdym z tych "etapów"

Przygotowania- Świetna okazja, żeby zrobić zdjęcia w domu zanim udacie się do kościoła. Tylko w trakcie przygotowań domowych, jest czas i możliwość zrobienia zdjęć dziecku "na luzie". To taka fotografia dziecięca przy okazji Chrztu. Podczas ubierania malucha robię serię zdjęć portretowych z rodzicami w momentach, w których dziecko się śmieje i cieszy. Przy okazji fotografuję też detale takie jak ubranko, świecę i inne charakterystyczne dla tego sakramentu elementy. 

Ceremonia Chrztu w kościele- Podczas Mszy lub po niej (w zależności od parafii i ustaleń z księdzem), fotografuję wszystkie ważne momenty ceremonii. To w zasadzie kilka elementów następujących po sobie.

Najważniejszym z nich jest oczywiście polanie głowy dziecka.
Po zakończeniu Mszy, możemy zrobić kilka zdjęć w kościele lub w jego otoczeniu razem z rodziną.

Fotograf na chrzest Rzeszów- zdjęcia w lokalu

Chrzciny- czyli przyjęcie w lokalu po Ceremonii w kościele. To okazja, na zdjęcia rodzinne. W trakcie przyjęcia staram się skupić na emocjach gości i uchwycić najciekawsze momenty. Później na życzenie możemy zrobić serię zdjęć pozowanych z dzieckiem.  Zabieram ze sobą odpowiedni sprzęt oświetleniowy więc w zasadzie nie ograniczają nas warunki zastane w lokalu.

Profesjonalny fotograf- dlaczego jest lepszy?

Dlaczego profesjonalny fotograf na chrzest to lepszy wybór niż "wujek" z aparatem?

Podczas udzielania przez księdza sakramentu wszystko dzieje się bardzo szybko. Jest to trudny z punktu widzenia fotografa moment- samo polewanie głowy dziecka trwa najczęściej kilka sekund, a odpowiednie ustawienie się tak aby kompozycja zdjęcia była odpowiednia to sprawa kluczowa. "Wujek z aparatem", który nie ma doświadczenia w fotografii Chrztu, może po prostu nie zdążyć zrobić zdjęcia. Robienie zdjęć telefonem w niezbyt dobrze oświetlonym kościele- skutkuje bardzo niskiej jakości zdjęciami. Używanie lampy błyskowej w kościele jest w najlepszym przypadku niemile widziane. Ważną informacją jest też to, że ja posiadam zezwolenie na fotografowanie w kościele podczas uroczystości. Taką legitymacją mogą się wykazać jedynie osoby, które ukończyły specjalny kurs. Wiem jak poruszać się po kościele i w których momentach być gotowym na zrobienie zdjęcia. 

O MNIE   |   BLOG   |   KONTAKT

Fotograf ślubny z aparatem na czarnym tl

Fotograf Rzeszów | Dębica | Pilzno | Sanok | Jarosław | Przemyśl | Cała Polska

Fotografia Eventowa

Fotografia Sportowa

Fotografia Biznesowa

Fotografia Architektury

Portret

bottom of page