top of page

Ślub Iriny i JackaBardzo naturalna uroczystość pełna szczerego uśmiechu i luzu. Państwo Młodzi czyli Irina i Jacek podeszli do ślubu i wesela bardzo na luzie. Nie było tutaj żadnych fajerwerków ani "dodatkowych atrakcji". Po prostu dwójka zakochanych w sobie osób, która chciała się pobrać. Dom rodzinny Jacka, w którym Państwo Młodzi przygotowywali się do ślubu, był położony w niezwykle malowniczej okolicy w miejscowości Męcina w pobliżu Limanowej. W każdym pokoju w domu działy się ciekawe rzeczy, w kuchni niektórzy jedli śniadanie, w salonie rodzina oglądała telewizor, a na piętrze Irina miała układaną fryzurę.

Po tradycyjnym błogosławieństwie, pojechaliśmy do oddalonego o rzut beretem kościoła w Męcinie. Pod kościołem czekali na nas goście, którzy dojechali w ostatniej chwili, wracając z wypadu w góry. To bliscy znajomi Pary Młodej z którymi często jeżdżą w bliższe lub dalsze rejony i pokonują górskie szlaki. Zanim weszliśmy do kościoła, w którym miał się odbyć ślub, odwiedziliśmy leżący po przeciwnej stronie drogi malutki drewniany kościółek, który akurat był w remoncie. Państwo Młodzi zdradzili mi, że ceremonia zaślubin miała się odbyć właśnie w nim, ale ze względu na trwający remont było to niemożliwe. Z jednej strony szkoda, bo takie kościółki na zdjęciach wyglądają pięknie, a z drugiej strony podejrzewam, że ciężko byłoby pomieścić w nim wszystkich gości, którzy pojawili się na ślubie. Skorzystaliśmy jednak z okazji i zrobiliśmy kilka szybkich zdjęć wewnątrz kościoła i w jego otoczeniu. Taka mini sesja plenerowa jeszcze przed ślubem :). Nowy kościół w Męcinie, jest bardzo duży i bardzo dobrze doświetlony naturalnym światłem, duże okna wpuszczają tam sporo światła słonecznego.


Po Ceremonii zaślubin wszyscy udaliśmy się do lokalu weselnego w Limanowej. Tam przywitani chlebem i solą rozpoczęliśmy tradycyjne wesele. A to było bardzo gwarne i momentami bardzo energetyczne. Na parkiecie niemal cały czas pełno- goście bawili się bardzo ochoczo! Czasami sam chciałem się przyłączyć do zabawy :)


Przygotowania i ślub: Męcina koło Limanowej

Wesele: Sala bankietowa "Ślązyk" Limanowa